Ana içeriğin başı

HSBC GIF Turkey Equity

HSBC Global Türkiye Hisse Senedi Yatırım Fonu, Lüksemburg kanunlarına göre kurulmuş bir SICAV fonudur.

HSBC GIF Turkey Equity yani HSBC Global Türkiye Hisse Senedi Yatırım Fonu, Lüksemburg kanunlarına göre kurulmuş bir SICAV fonudur. Bu fon yatırım yaptığı hisse senetlerinden uzun vadeli getiri hedefler ve fonun yatırım yaptığı hisse senedinin yazılı olduğu şirketin Türkiye’de kurulu olması ve hisse senedinin deTürkiye borsasında işlem görüyor olması gerekir.
 
2008 yılında kurulan fon; Istanbul merkezli, deneyimli bir ekip tarafından yönetilmektedir. Bu ekip local imkanların yanında HSBC Küresel Portföy Yönetimi’nin kaynaklarından da yararlanmaktadır.
 
Fon, HSBC global yatırım fonları arasında en iyi fonlardan biri olarak gösterilmektedir. Başlıca global emeklilik fonları ve global fon yönetim şirketleri HSBC GIF Turkey Equity'nin yatırımcıları arasındadır.
 
Yöneticisi olduğumuz HSBC GIF Turkey Equity'e Euro Magazine tarafından

  • Son 3 sene ve son 10 senenin EN İYİ  Türkiye Hisse Senedi Fonu ve
  • Son 1 sene ve son 5 senenin 2. EN İYİ Türkiye Hisse Senedi Fonu ödüllerine layık görüldü.
 
Sözkonusu ödüller, Euro Magazine’in HSBC GIF Turkey Equity’e vermiş olduğu ilk ödüller değildirler. Bu fon 2015 senesinde de son 1, 3 ve 5 yılın en iyi performans gösteren Türkiye Hisse Senedi fonu olarak seçilmişti. Benzer şekilde 2011, 2012 ve 2013'de de ödüller mevcut.

HSBC GIF Turkey Equity Lipper tarafından da 2014’de son 5 yılın en iyi Türk Hisse Senedi Fonu seçildi.