Ana içeriğin başı

Başarılarımız

Uzun vadeli bakış açısı ve doğru strateji ile yatırımcılarımıza kazandırıyoruz...

HSBC Portföy Yönetimi, en başarılı portföy yöneticileri arasında

HSBC Portföy Yönetimi, Forbes Türkiye – Emeklilik ve Yatırım Fonları 2020 Raporu’nda farklı fon kategorilerinde en başarılı portföy yöneticileri arasında yer aldı. Yönettiğimiz fonlar arasında;

  • ‘Allianz Yaşam Emeklilik Dengeli Değişken EYF,’ 2019 senesinde %29.6 net getiriyle ‘En büyük değişken fonlar’ kategorisinde en iyi getiri sağlayan altın madalyalı fon oldu.
  • ‘Allianz Yaşam ve Allianz Hayat Hisse Senedi EYF,’ 2019 senesinde %38.2 net getiri ile ‘En büyük hisse senedi fonları’ kategorisinde kendi grubunda altın madalyayı aldı ve beş yıllık ortalama getiri sıralamasında 1. oldu.
  • ‘Garanti Emeklilik Dış Borçlanma Araçları EYF’, 2019 senesinde %25.9 net getiriyle ‘En büyük kamu dış borçlanma araçları fonları’ kategorisinde kendi grubunda 1. oldu.
  • ‘HSBC Portföy Yabancı BYF Fon Sepeti Fonu’, %21.6 yıllık ortalama net getiriyle ‘Yabancı fon sepeti fonları’ kategorisi beş yıllık ortalama getiri sıralamasında 2. oldu.
  • ‘HSBC Portföy Değişken Fonu’ %19.3 yıllık ortalama net getiri ile ‘Agresif değişken fonlar’ kategorisi 5 yıllık ortalama getiri sıralamasında 1. oldu. Fonumuz, bu 5 sene içerisinde yatırımcısına toplam %129 net getiri sağladı.

Konuyla ilgili detay habere Forbes Türkiye Yatırım Fonu Raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

Konuyla ilgili detay habere Forbes Türkiye Emeklilik Fonu Raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

Konuyla ilgili detay habere HSBC Portföy Genel Müdürü değerlendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.

HSBC Portföy Yatırım Grup Başkanı Yiğit Onat 'Citywire Selector's Euro Stars 2019'da en başarılı ilk on fon yöneticisi arasında

Portföy Yönetimi Yatırım Grup Başkanı Yiğit Onat, fon yöneticilerinin performanslarının değerlendirildiği 'Citywire Selector's Euro Stars 2019'da en başarılı ilk on fon yöneticisi arasında yer aldı. 16,500 fon yöneticisinin değerlendirildiği sıralamada, 'HSBC Global Yatırım Fonları Türkiye Hisse Senedi' performansıyla öne çıkan Yiğit Onat'a bu başarısında Murat İğnebekçili ve Hakan Nazlı'nın katkısı da çoktur.

Konuyla ilgili HSBC Now'da yer alan habere de buradan ulaşabilirsiniz.

HSBC Portföy Yönetimi, “Emeklilik Yatırım Fonları Pazar Payı Artış Lideri” oldu

HSBC Portföy Yönetimi A.Ş.,Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve sermaye piyasalarının en prestijli ödülü olarak görülen TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri’nde Portföy Yönetimi Faaliyeti kategorisinde 2018 yılının Emeklilik Yatırım Fonları Pazar Payı Artış Lideri ödülünün sahibi oldu.

HSBC Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Nilgün Şimşek Ata, ödüle ilişkin değerlendirmesinde şunları söyledi: “Uzun yıllar boyunca emeklilik fonlarına verdiğimiz stratejik öncelik ve bu alanda yaptığımız yatırımlar doğrultusunda bu dönemde pazar payımızı önemli ölçüde artırmayı başardık. Ülkelerarası değişim göstermeyen kararlı yatırım felsefemiz, uzun vadede istikrarlı getiri performansımız, uluslararası standartlarda uyguladığımız risk yönetimi ve güçlü yönetişim sayesinde Türkiye’nin önde gelen Emeklilik Şirketleri ile iş ortaklığı kurduk. Böylece pazardaki en önemli portföy yönetim şirketlerinden biri olan pozisyonumuzu daha da sağlamlaştırdık ve 2017 yılı sonunda yüzde 3.93 olan emeklilik fonları pazar payımızı 2018 yıl sonu itibarıyla yüzde 9.30’a çıkardık. HSBC Portföy Yönetimi A.Ş. ekibi olarak bu ödüle layık olmanın mutlululuğunu yaşıyoruz.”

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği tarafından sermaye piyasalarının gelişmesine ve bilinirliğinin artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri’nde 2018 yılındaki başarılı performansın değerlendirildiği aracılık, kurumsal finansman, saklama, portföy yönetimi, yatırım fonu yönetimi, yatırım ortaklığı yönetimi ve sermaye piyasası haberleri gibi 42 farklı dalda ödüller sahiplerini buldu.

Euro Magazine'den HSBC GIF Turkey Equity'e 2018'de Ödül

Yöneticisi olduğumuz Lüksemburg’da kurulu HSBC GIF Türkiye Hisse Senedi fonu, Euro Magazine tarafından son 1 sene ve son 10 senenin EN İYİ Türkiye Hisse Senedi Fonu ve son 3 sene ve son 5 senenin 2. EN İYİ Türkiye Hisse Senedi Fonu ödüllerine layık görüldü. Sözkonusu ödüller, Euro Magazine’in HSBC GIF Turkiye Hisse Senedi Fonuna vermiş olduğu ilk ödüller değildirler. Bu fon 2015 senesinde de son 1,3 ve 5 yılın en iyi performans gösteren Türkiye Hisse Senedi fonu olarak seçilmişti. HSBC GIF Türkiye Hisse Senedi fonu Lipper tarafından da 2017’de son 5 yılın en iyi Türk Hisse Senedi Fonu seçilmişti.
 

HSBC Portföy'ün yönettiği fonlar 2018'in en çok kazandıran fonları arasında

Yöneticisi olduğumuz Allianz Karma Emeklilik Fonu Ekonomist Dergisi tarafından kategorisindeki en yüksek getirili fon seçilmiştir.

Ekonomist Dergisi'nde konuya ilişkin yayımlanan habere ulaşmak için lütfen tıklayınız.
 

Ekonomist Dergisi 2018 Yılı En İyi 2. Getiriye Sahip Fon Ödülü

Nitelikli fonlarımızdan HSBC Portföy Çoklu Varlık Birinci Değişken Fon ve HSBC Portföy Yabancı Fon Sepeti Fonu kendi kategorilerinde Ekonomist Dergisi tarafından en yüksek 2. getiriye sahip fon seçilmiştir.

Ekonomist Dergisi'nde konuya ilişkin yayımlanan habere ulaşmak için lütfen tıklayınız.
 

Ludens fon rating şirketi tarafından HSBC Portföy Değişken Fon getiri sıralamasında 1. olmuştur.

Sektöründe lider Ludens fon rating şirketi tarafından yapılan değerlemeye göre kurucusu olduğumuz HSBC Portföy Değişken Fon değişken yatırım fonları kategorisinde 2018 sonu itibarıyla son 3 yıllık ortalama getiri sıralamasında 40 fon arasında 1. olmuştur. Ayrıca şirket tarafından yapılan analizde istikrarlı ve yüksek getirisi ile 5 yıldızlı fonlar kategorisine girmiştir.

Yayımlanan habere ulaşmak için lütfen tıklayınız.
 

HSBC Portföy'ün yönettiği fonlar 2017'nin en çok kazandıran fonları arasında

‘HSBC Portföy Hisse Senedi Yoğun Fonu’ en çok kazandıran 20 yatırım fonu arasında 3. sırada yer alırken, HSBC Portföy Yönetimi  idaresinde yer alan  ‘Anadolu Hayat Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi Fonu’ ve ‘Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Hisse Senedi Fonu’  en çok kazandıran 20 emeklilik fonu arasında  2 ve 3. sırada yer aldı. Dünya Gazetesi’nde konuya ilişkin yayımlanan habere ulaşmak için lütfen tıklayınız.

HSBC Portföy Değişken Fon kendi  kategorisinin birincisi  olurken, HSBC Portföy Altın Fonu kıymetli madenler fonları arasında 2. sırada yer aldı. Ekonomist Dergisi’nde konuya ilişkin yayımlanan habere ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

 

Euro Magazine’den  HSBC GIF Turkey Equity’e 2017’de 4 Ayrı Ödül

Yöneticisi olduğumuz Lüksemburg’da kurulu HSBC GIF Türkiye Hisse Senedi fonu, Euro Magazine tarafından; Son 3 sene ve son 10 senenin EN İYİ  Türkiye Hisse Senedi Fonu ve, Son 1 sene ve son 5 senenin 2. EN İYİ Türkiye Hisse Senedi Fonu ödüllerine layık görüldü.

Sözkonusu ödüller, Euro Magazine’in HSBC GIF Turkiye Hisse Senedi Fonuna vermiş olduğu ilk ödüller değildirler. Bu fon 2015 senesinde de son 1,3 ve 5 yılın en iyi performans gösteren Türkiye Hisse Senedi fonu olarak seçilmişti. Benzer şekilde 2011,2012 ve 2013 de de ödüller mevcut.
HSBC GIF Türkiye Hisse Senedi fonu Lipper tarafından da 2014’de son 5 yılın en iyi Türk Hisse Senedi Fonu seçildi.
 

Ekonomist Dergisi 2016 Yılı En İyi Fon Sepeti Fonu Ödülü

HSBC Portföy Global BYF Fon Sepeti Fonu,  Ekonomist Dergisinin yayınladığı Fon Sepeti Fonları kategorisinde birincilik aldı.

Ekonomist Dergisi Ocak 2017 ulaşmak için lütfen Ekonomist Dergisi Ocak 2017 ulaşmak için lütfentıklayın.

Forbes Türkiye 2016 Yılı En İyi Döviz Fonu (Yabancı Tahvil Ağırlıklı) Ödülü

HSBC Portföy Yönetimi A.Ş. yönetiminde olan Allianz Hayat ve Emeklilik Gelir Amaçlı Esnek EYF, Forbes Türkiye’nin yayınladığı Emeklilik Fon Raporu 2017 ‘de, Döviz Fonları (Yabancı Tahvil Ağırlıklı) kategorisinde birinci oldu.

Forbes Dergisi Ocak 2017 ulaşmak için lütfen Forbes Dergisi Ocak 2017 ulaşmak için lütfentıklayın.