Ana içeriğin başı

Genel Müdür Mesajı

Vizyon ve stratejik önceliklerini çok iyi bilen ve bunu değerleri ile hayata geçiren büyük bir ailenin önemli bir üyesiyiz.

 

HSBC Grubu'nun portföy yönetimi iş kolu olarak var olma nedenimiz, yatırım yönetimi alanındaki uzmanlığımız ile HSBC’nin bireysel, kurumsal ve ticari müşterilerine, hedef ve hayallerine ulaşma yolunda destek olmaktır.

HSBC Portföy Yönetimi A.Ş. kurulduğu 2003 yılından bu yana, HSBC’nin müşterilerinin lider portföy yönetimi şirketi olma vizyonu ve 150 yılı aşkın süredir var olan dünyanın en büyük ve en yaygın finans ailesinin bir üyesi olmanın gururu ile faaliyet göstermektedir.

Ülkemizde tasarrufların artması, küçük birikimlerin büyük projelere uzun vadeli kaynak sağlaması, ekonomik büyümenin finansmanı, piyasalara stabilizasyon sağlama gibi önemli faydaları olan sektörümüzün büyümesine katkıda bulunmak ve bunu HSBC’nin uluslararası tecrübe ve varlığının katkısı ile gerçekleştirmenin heyecanını ilk günkü gibi yaşamaya devam ediyoruz.

Dünyada yaygın operasyonumuz, çeşitli varlık sınıfı ve çeşitli piyasalardaki yatırım yönetimi uzmanlığımızın her lokasyonda aynı standartta ve istikrar içinde uygulanması ve müşterilerimiz ile güvene dayalı ilişkimize verdiğimiz önem bizim temel farklılaşma noktalarımızı oluşturuyor.

Stratejik önceliklerimizi,

Birikim Yönetimi: Grubumuzun bireysel bankacılık müşterileri için izlediği birikim yönetimi - wealth management stratjisine destek olmak, 

Bireysel Emeklilik: Kitlesel ve premium müşteri segmentleri için emeklilik çözümleri üretmek,

Gelişmekte Olan Piyasalar: HSBC Grubu’nun GOP uzmanı olarak HSBC’nin sınır ötesi müşterilerine hizmet vermek olarak özetleyebiliriz.

Türkiye’de bugüne kadar kurulmuş güvenilirliği, şeffaflığı, devlet desteği de dahil birçok avantajı ile  en uygun tasarruf platformu olan bireysel emeklilik sistemini çok önemsiyoruz ve kuruluşundan bu yana katkı sağlamayı kendimize misyon edinmiş durumdayız. Risk ve getiri anlayışımız, değerlerimiz, uluslararası yatırım platformumuz, ülkelerarası değişmeyen yatırım yönetimi süreçlerimiz, disiplin ile uyguladığımız yatırım felsefemiz ve Likidite, Sabit Getiri, Aktif Hisse ve Çoklu Varlık “multi asset” üzerine odaklanmış uzmanlığımız ile sektörün gelişimine destek oluyoruz.

Yurtdışında, HSBC’nin diğer ülkelerdeki müşterileri için yatırım yapan Türkiye fonlarının da yöneticisiyiz. 2005 yılından beri faaliyet gösteren Luksemburg’taki en büyük Türkiye hisse fonunu (2016 2Ç itibari ile) yönetmenin gurur ve sorumluluğu üzerimizde. “HSBC Turkey Equity GIF” fonunun aynı zamanda Türkiye’den yönetilen en büyük yabancı fonlar arasında da yeri sabit. Bu sayede yabancı yatırımcıların Türkiye ile ilgili görüşlerinin de nabzını tutabiliyoruz. 

Uzun vadeli istikrarlı yatırım performansımız tesadüf değil, yukarıda saydığımız ve yıllar içinde bilinçli bir şekilde kuvvetlendirdiğimiz yönlerimizin sonucu. Son beş yılda BES alanında dünya çapında önemli isimlerin konuşmacı olarak yer aldığı konferanslar ve bu alanda yazılmış makale çalışmalarımız ile akademi ve iş dünyası ortaklığının verimli bir örneğini sergiliyoruz. Kaynaklarımızı uzun vadeli planlarımızda yer alan stratejik önceliklerimize göre bilinçli ve dengeli olarak kullanıyoruz.

Çünkü biz, varlık nedenini, vizyon ve stratejik önceliklerini çok iyi bilen ve bunu değerleri ile hayata geçiren büyük bir ailenin önemli bir üyesiyiz.