Ana içeriğin başı

Yatırım Felsefemiz

İhtiyaca uygun çözüm üreterek müşterilerimizi fırsatlar ile buluşturmayı hedefleriz.

İhtiyaca uygun çözüm üreterek müşterilerimizi fırsatlar ile buluşturmayı hedefleriz.

Sabit getiri, hisse senedi, çoklu varlık ve likidite varlık sınıflarına dayalı çözümler, müşterilerimize sunduğumuz ana uzmanlık alanlarımızdır. 26 farklı lokasyonda, 2.200 çalışanı, 500’den fazla yatırım profesyonelinin entegre olduğu yatırım platformunun katkısı ile müşterilerimize uluslararası kalitede ve her lokasyonda aynı standartta yatırım süreçleri ile yönetilen yatırım çözümleri sunabileceğimize inanırız.

HSBC Küresel Portföy Yönetimi olarak ortak bir yatırım felsefesini benimseriz. Yatırım inancımızın temeli iyi bir “Governance” yani süreç yönetimidir. Bundan kastımız açık ve kesin yatırım görüşleri ve bunların disiplinli bir şekilde uygulanmasıdır. Birinci sınıf süreç yönetiminin müşterilerimize karşı asli sorumluluğumuzu yerine getirmek ve müşterilerimizin hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için olmazsa olmaz şart olduğu düşüncesini benimseriz.

Yatırım ile ilgili açık ve kesin görüşlerimiz lokasyonlarda en uygun ve tutarlı bir şekilde uzun vadeli bakış açısı ile uygulanır.

Aşırı dalgalanmalar piyasaların doğasında vardır. Aktif portföy yönetimi ile piyasalardaki dalgalanmaların uzun vadeli fırsatlar yaratabileceğine inanırız. Varlıkların gerçek değerini analiz ederek temele odaklanırız ve kısa vadeli fiyat hareketlerini her zaman önemsemeyiz. Uzun vadeli yaklaşırız, gerektiğinde piyasanın tersi yönünde pozisyon alırız.

Yılların tecrübesi ile ortaya çıkmış kuvvetli yatırım süreçleri ve uzmanlık alanlarımız uluslarası standartlarda uygulanan kontrol ve karar alma çerçevesi içerisinde uygulanırlar.

Yatırım Riski

Herhangi bir fonun veya stratejisinin yatırım hedefine ulaşacağının garantisi yoktur. Aktif olarak yönetilen bir varlık dağılımı, tek bir piyasada portföyü zarara karşı tamamen koruyamaz ama riski farklı varlık sınıflarına yaymanızı sağlar. Yatırım riski de beraberinde getirir. Herhangi bir yatırımın değeri yukarı gidebileceği gibi aşağı da gidebilir. Özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerdeki yatırımlar daha da çok dalgalanma yaşayabilir. Sabit getirili yatırımlar dahi kredi ve faiz riskine maruzdurlar. Herhangi bir yatırım yapmadan önce yatırımcıların profesyonel bir yönlendirme almaları faydalı olacaktır.