Ana içeriğin başı

HSBC Asset Management

HSBC Asset Management (HSBC Portföy Yönetimi), HSBC Grubu’nun portföy yönetimi alanında faaliyet gösteren iş koludur.

HSBC Asset Management (HSBC  Portföy Yönetimi), merkezi Londra'da bulunan ve dünyanın en büyük bankacılık ve finans hizmetleri kuruluşlarından biri olan HSBC Grubu’nun portföy yönetimi alanında faaliyet gösteren iş koludur.

HSBC Portföy Yönetimi 31 Mart 2018 itibari ile yönetimi altındaki 470 Milyar dolar portföy büyüklüğü ve Avrupa, Asya - Pasifik, Latin Amerika ve Ortadoğu’daki uzun yıllara dayanan varlığı ile dünyadaki önemli portföy yönetim şirketlerinden biridir.

HSBC  Portföy Yönetimi, dünyada 26 farklı lokasyonda, 2.200 çalışanı, 500’den fazla yatırım profesyonelinin yerel bilgi birikiminden faydalanarak tüm dünyada tutarlı, disipline dayalı yatırım süreçleri ile uzman yatırım servisi sunmayı hedefleyen bir kuruluştur.

  • HSBC 150 yıllık küresel tecrübesi ile, dünyanın en güçlü sermayesine sahip, saygın finansal kuruşlarından biridir.
  • Amacımız, müşterilerimizin ekonomilerine odaklanarak büyümesini sağlamak ve  hayallerine ulaştırmaktır. Önceliğimiz, yönetim anlayışımızın müşterilerimizin bizden beklediği standartlarda olmasını sağlamaktır.
  • HSBC gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasındaki küresel ticaret ağında ve sermaye akışında kendisini iyi konumlandırmış bir kurumdur.
  • Küresel ağımız ve kapsamlı bankacılık ürün ve hizmet yelpazemiz, müşterilerilerimizin küçük işletmeleri uluslararası büyük firmalara dönüşürken, onlara daha iyi hizmet vermemize imkan sağlar. 
  • HSBC’nin portföy yönetim ayağı olan HSBC Asset Management’ın amacı, HSBC müşterilerinin lider portföy yöneticisi olmaktır.

Ayrıntılı bilgiye aşağıdaki web sitelerinden ulaşabilirsiniz.