Ana içeriğin başı

Bizden Haberler

HSBC Portföy Yönetimi Genel Müdürü Namık Aksel’in Bloomberg Businessweek Dergisi’nde yayımlanan röportajı

“Zor Zamanda Yatırım Yapmak” 12.03.2017

4.3 Milyar TL’lik fonu Türkiye’den yönetiyoruz. BES fonlarını ve HSBC’nin kurduğu fonları yönetiyoruz. BES’te Türkiye’nin altıncı büyük fon yönetim şirketiyiz. Biz bu senenin sabırlı yatırımcılar için fırsatların olduğu bir sene olduğunu düşünüyoruz.

Röportajın tümüne ulaşmak için lütfen Röportajın tümüne ulaşmak için lütfentıklayın.
 

“HSBC Premier Ekonomi Sohbetleri” nin sonuncusu Mart ayında Levent Wyndham Otel’de gerçekleşti.

09.03.2017

Premier müşterilerine birikim yönetimindeki uzmanlığıyla hizmet sunan HSBC Türkiye, bu kapsamda hayata geçirdiği ‘HSBC Premier Ekonomi Sohbetleri’ etkinliklerine devam ediyor. Premier müşterilerine özel düzenlenen ve bu yıl ilki İstanbul’da gerçekleştirilen seminerde, HSBC Türkiye Portföy Yönetimi Genel Müdürü Namık Aksel, HSBC Türkiye Portföy Yönetimi Stratejisti İbrahim Aksoy ve Ekonomist Dr. Murat Üçer ekonominin gündemi ve finansal piyasalarla ilgili değerlendirmelerini paylaştı.

Basın Bülteninin tümüne ulaşmak için lütfen Basın Bülteninin tümüne ulaşmak için lütfentıklayın.
 

HSBC Portföy Genel Müdürü Namık Aksel’in Para Dergisi Röportajı

08.01.2017

“Bu dönemde yatırımcılar HSBC Portföy Çoklu Varlık Fonları’nda olduğu gibi belli bir varlık sınıfı, bölge veya paraya yoğunlaşmaktan kaçınan, riski dağıtılmış, getirisi çeşitlendirilmiş ve varlık dağılımı dinamik olarak yönetilen bir portföy tercih edilebilir. “

Röportajın tümüne ulaşmak için lütfen Röportajın tümüne ulaşmak için lütfentıklayın.
 

HSBC Portföy Genel Müdürü Namık Aksel’in HABERTÜRK Röportajı

“BES’te Kafasının Rahat Etmesi İsteyenler İçin Şimdi Esnek Fon Zamanı” 19.12.2016

HSBC Portföy Genel Müdürü Namık Aksel piyasaların oynak olduğu bu dönemlerde çoklu varlık fonlarını önerdiklerini belirterek, “Bu fonu seçen vatandaşın kafası bozulmuyor. Vatandaşlar otomatik katılımda da esnek fonlara yatırım yaparsa yaptıkları eleştirilerin hiç olmayacağını düşünüyorum” dedi.

Röportajın tümüne ulaşmak için lütfen Röportajın tümüne ulaşmak için lütfentıklayın.
 

HSBC Portföy Genel Müdürü Namık Aksel’in Capital Dergisi Röportajı

“Temkinli Olma Dönemindeyiz”  01.12.2016

Piyasalar zorlu bir süreçten geçiyor.Yüksek volatilitenin, ABD’deki gelişmeler ve Türkiye’nin içeride yaşadığı riskler nedeniyle devam etmesi bekleniyor. Bu ortamda yıl sonu dolar/TL için 3.60 beklentisi olan HSBC Portföy Genel Müdürü Namık Aksel, yatırımcıya hisse, ÖST, tahvil bono ve nakit bazlı ürünlerden oluşan riski dağıtılmış bir portföy öneriyor ve ekliyor:”Yatırımcıların temkinli olması gereken bir dönemdeyiz.”

Röportajın tümüne ulaşmak için lütfen Röportajın tümüne ulaşmak için lütfen tıklayın.