Ana içeriğin başı

Başarılarımız

Uzun vadeli bakış açısı ve doğru strateji ile yatırımcılarımıza kazandırıyoruz...

Euro Magazine'den HSBC GIF Turkey Equity'e 2018'de Ödül

Yöneticisi olduğumuz Lüksemburg’da kurulu HSBC GIF Türkiye Hisse Senedi fonu, Euro Magazine tarafından son 1 sene ve son 10 senenin EN İYİ Türkiye Hisse Senedi Fonu ve son 3 sene ve son 5 senenin 2. EN İYİ Türkiye Hisse Senedi Fonu ödüllerine layık görüldü. Sözkonusu ödüller, Euro Magazine’in HSBC GIF Turkiye Hisse Senedi Fonuna vermiş olduğu ilk ödüller değildirler. Bu fon 2015 senesinde de son 1,3 ve 5 yılın en iyi performans gösteren Türkiye Hisse Senedi fonu olarak seçilmişti. HSBC GIF Türkiye Hisse Senedi fonu Lipper tarafından da 2017’de son 5 yılın en iyi Türk Hisse Senedi Fonu seçilmişti.
 

HSBC Portföy'ün yönettiği fonlar 2018'in en çok kazandıran fonları arasında

Yöneticisi olduğumuz Allianz Karma Emeklilik Fonu Ekonomist Dergisi tarafından kategorisindeki en yüksek getirili fon seçilmiştir.

Ekonomist Dergisi'nde konuya ilişkin yayımlanan habere ulaşmak için lütfen tıklayınız.
 

Ekonomist Dergisi 2018 Yılı En İyi 2. Getiriye Sahip Fon Ödülü

Nitelikli fonlarımızdan HSBC Portföy Çoklu Varlık Birinci Değişken Fon ve HSBC Portföy Yabancı Fon Sepeti Fonu kendi kategorilerinde Ekonomist Dergisi tarafından en yüksek 2. getiriye sahip fon seçilmiştir.

Ekonomist Dergisi'nde konuya ilişkin yayımlanan habere ulaşmak için lütfen tıklayınız.
 

Ludens fon rating şirketi tarafından HSBC Portföy Değişken Fon getiri sıralamasında 1. olmuştur.

Sektöründe lider Ludens fon rating şirketi tarafından yapılan değerlemeye göre kurucusu olduğumuz HSBC Portföy Değişken Fon değişken yatırım fonları kategorisinde 2018 sonu itibarıyla son 3 yıllık ortalama getiri sıralamasında 40 fon arasında 1. olmuştur. Ayrıca şirket tarafından yapılan analizde istikrarlı ve yüksek getirisi ile 5 yıldızlı fonlar kategorisine girmiştir.

Yayımlanan habere ulaşmak için lütfen tıklayınız.
 

HSBC Portföy'ün yönettiği fonlar 2017'nin en çok kazandıran fonları arasında

‘HSBC Portföy Hisse Senedi Yoğun Fonu’ en çok kazandıran 20 yatırım fonu arasında 3. sırada yer alırken, HSBC Portföy Yönetimi  idaresinde yer alan  ‘Anadolu Hayat Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi Fonu’ ve ‘Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Hisse Senedi Fonu’  en çok kazandıran 20 emeklilik fonu arasında  2 ve 3. sırada yer aldı. Dünya Gazetesi’nde konuya ilişkin yayımlanan habere ulaşmak için lütfen tıklayınız.

HSBC Portföy Değişken Fon kendi  kategorisinin birincisi  olurken, HSBC Portföy Altın Fonu kıymetli madenler fonları arasında 2. sırada yer aldı. Ekonomist Dergisi’nde konuya ilişkin yayımlanan habere ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

 

Euro Magazine’den  HSBC GIF Turkey Equity’e 2017’de 4 Ayrı Ödül

Yöneticisi olduğumuz Lüksemburg’da kurulu HSBC GIF Türkiye Hisse Senedi fonu, Euro Magazine tarafından; Son 3 sene ve son 10 senenin EN İYİ  Türkiye Hisse Senedi Fonu ve, Son 1 sene ve son 5 senenin 2. EN İYİ Türkiye Hisse Senedi Fonu ödüllerine layık görüldü.

Sözkonusu ödüller, Euro Magazine’in HSBC GIF Turkiye Hisse Senedi Fonuna vermiş olduğu ilk ödüller değildirler. Bu fon 2015 senesinde de son 1,3 ve 5 yılın en iyi performans gösteren Türkiye Hisse Senedi fonu olarak seçilmişti. Benzer şekilde 2011,2012 ve 2013 de de ödüller mevcut.
HSBC GIF Türkiye Hisse Senedi fonu Lipper tarafından da 2014’de son 5 yılın en iyi Türk Hisse Senedi Fonu seçildi.
 

Ekonomist Dergisi 2016 Yılı En İyi Fon Sepeti Fonu Ödülü

HSBC Portföy Global BYF Fon Sepeti Fonu,  Ekonomist Dergisinin yayınladığı Fon Sepeti Fonları kategorisinde birincilik aldı.

Ekonomist Dergisi Ocak 2017 ulaşmak için lütfen Ekonomist Dergisi Ocak 2017 ulaşmak için lütfentıklayın.
 

Forbes Türkiye 2016 Yılı En İyi Döviz Fonu (Yabancı Tahvil Ağırlıklı) Ödülü

HSBC Portföy Yönetimi A.Ş. yönetiminde olan Allianz Hayat ve Emeklilik Gelir Amaçlı Esnek EYF, Forbes Türkiye’nin yayınladığı Emeklilik Fon Raporu 2017 ‘de, Döviz Fonları (Yabancı Tahvil Ağırlıklı) kategorisinde birinci oldu.

Forbes Dergisi Ocak 2017 ulaşmak için lütfentıklayın.